Sıkça Sorulan Sorular

 • 🍁
 • Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Genel olarak baktığımızda Kanada’ya gelmenin 3 yolu vardır:

 1. Turist:
  Burada yaşamaya karar vermeden önce turist vizesine başvurarak Kanada’ya kısa süreli bir ziyarete gelebilirsiniz. Alacağınız vizenin geçerlilik süresi pasaportunuzun süresine bağlı olarak verilir. Ancak, vizenizin süresi ne olursa olsun her girişinizde, aksi belirtilmediği sürece, en fazla 6 ay süreyle Kanada´da kalabilirsiniz. Uzun süreli bir karar vermeden önce, bazı öğrencilerimiz gelip görmek ve ülkeyi tanımak açısından bu yolu tercih etmektedir.
 2. Öğrenci:
  Öğrenci olarak gelmek, Kanada’ya gelmek için tercih edilen en yaygın yollardan biridir. Bu yolu tercih eden öğrencilerin öncelikle yapması gereken kayıt olmak istedikleri bir okuldan kabul mektubu almaktır. Program seçenekleriyle ilgili bilgi edinme ve okul başvuru sürecindeki tüm işlemlerde firmamızın uzman yetkilileri her türlü yardımı sağlamaktadır..
  Okul kabul belgesini aldıktan sonra yapmanız gereken işlem, öğrenci vizesine başvurmaktır. Alacağınız öğrenci vizesi okuyacağınız programın uzunluğuna gore değişmektedir.
 3. Göçmenlik:
  Kanada’ya göçmen olarak gelmek en avantajlı yol olduğu için çok tercih edilmektedir, fakat göçmenlik başvurularının kabul edilmesi için adayların sağlaması gereken belirli kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler arasında iş deneyimi, eğitim seviyesi ve yabancı dil seviyesi yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kanada Hükümeti’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/candidate.asp
  Hizmetlerimiz arasına çok yakında göçmenlik danışmanlığı da eklenecektir.

Lise sonrası öğrencilerin Kanada eğitiminde ilk tercihleri dil okulları olmakta, bu okulların öğrencilerin kalmak istedikleri süreye bağlı olarak kısa ya da uzun süreli birçok seçeneği bulunmaktadır.
Diğer bir popüler seçenek olan College (Teknik okullar) ise öğrencilerin okul süresince hem yapacakları mesleğin detaylarını öğrenmesine hem de iş bağlantıları kurma ve staj seçenekleriyle iş tecrübesi edinmesine imkan sağlamaktadır. Birçok öğrenci, Kanada’ya adaptasyon sürecini College eğitimini tercih ederek hızlandırmaktadır. Bunun yanı sıra Kanada´da dünya standartlarında eğitim veren birçok üniversite bulunmaktadır. Firmamız yetkilileri okul ve bölüm seçimine ek olarak kayıt işlemlerinde de her türlü yardımı sağlamaktadır.
Dil okulu programları genellikle 6 aydan kısa süreli olduğu için çalışamazsınız. Fakat, College ya da üniversiteye kayıt olduğunuzda öğrenci izninizle beraber haftalık 20 saati aşmamak kaydıyla yarı zamanlı olarak herhangi bir işveren için çalışabilirsiniz.
Okuldan mezuniyet belgelerinizi aldıktan sonra, okuduğunuz programın uzunluğuna göre (1 senelik bölümler için 1 senelik, 2 veya üstü içinse daha uzun) çalışma iznine başvurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Kanada Hükümeti’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/work/after-graduation.html
Kanada'da bir yıl süreyle çalıştıktan sonra 'Canadian Experience Class' kategorisinden göçmenliğe başvurma hakkı kazanabilirsiniz.